Górnik Łęczna – Legia Warszawa 3:1

author avatar
Możliwość komentowania Górnik Łęczna – Legia Warszawa 3:1 została wyłączona

To miało być udane zakończenie tego roku, jednak kibice Legii Warszawa zobaczyli porażkę swojej drużyny, która została rozbita przez Górnik Łęczna 3:1. Już do przerwy gospodarze zapewnili sobie prowadzenie 3:0, w 9 minucie Černych zdobył pierwszą bramkę, w 26 minucie na 2:0 podwyższył Mráz a tuż przed przerwą na 3:0 podwyższył Černych. Po zmianie stron Legia nie zdołała włączyć się do walki a w 85 minucie gola honorowego zdobył Duda.

Mimo też porażki kibice nie mają powodów do narzekania, Legia zapewniła sobie awans do kolejnej rundy Ligi europy z pierwszego miejsca w grupie a przed dłuższą przerwą w Ekstraklasie klub z Warszawy jest liderem rozgrywek i ma trzy punty przewagi nad drugim Śląskiem Wrocław.

Bramki: Černych 9′, 42′, Mráz 26′ – Duda 85′

Górnik Łęczna: Prusak – Mierzejewski (79. Sasin), Božić, Bielák, Mráz – Nikitović (C), Nowak – Burkhardt, Božok (74. Szałachowski), Bonin – Černych (67. Hasani).

Legia Warszawa: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Astiz, Guilherme – Vrdoljak (C), Pinto (46. Jodłowiec) – Żyro (65. Bielik), Duda, Kucharczyk (46. Sá) – Saganowski.