Manchester United- Liverpool 3:0

author avatar
Możliwość komentowania Manchester United- Liverpool 3:0 została wyłączona

W niedzielnym hicie Ligi Angielskiej Manchester United rozbił Liverpool 3:0 po golach Rooneya, Maty i van Persiego. Do spotkania niedzielnego gospodarze przystępowali po fantastycznej serii wygranych spotkań, Liverpool natomiast przystępował przygnębiony odpadnięciem z rozgrywek Ligi Mistrzów po blamanżu we wtorkowym meczu z FC Basel.

Brendan Rodgers przed tym spotkaniem odgrażał się, że Liverpool będzie chciał się odgryźć właśnie za odpadnięcie z Ligi Mistrzów, jednak na groźbach się skończyło, od samego początku podopieczni Louisa van Gaala kontrolowali przebieg spotkania, już w 12 minucie Wayne Rooney wykorzystał podanie od Valencii i mieliśmy wynik 1:0. Tuż przed przerwą Robin van Persie dograł do Juana Maty a ten podwyższył na 2:0. Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się, a w 72 minucie Robin van Persie otrzymał podanie od Maty i przypieczętował to golem na 3:0.

Po tej porażce Liverpool zajmuje dalekie dziesiąte miejsce w lidze, czekając na następną kolejkę w której Liverpool zagra z Arsenalem Londyn.

Manchester United – Liverpool FC 3:0 (2:0)
Bramki: Wayne Rooney 12′, Juan Mata 40′, Robin van Persie 72′

Manchester United: De Gea – Valencia, Jones (McNair 89′), Evans, Young – Carrick, Fellaini, Mata – Rooney (Falcao 77′), van Persie, Wilson (Herrera 71′)

Liverpool FC: Jones – Skrtel, Lovren, Johnson (Toure 26′) , Moreno (Markovic 68′) – Henderson, Allen, Gerrard, Coutinho, Lallana (Balotelli 46′) – Sterling