Milik znowu trafia

Arkadiusz Milik zdobył kolejnego gola dla Ajaxu Amsterdam, tym razem polak trafił w spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów, a jego Ajax pokonał APOEL Nikozja 4:0. Drużyna Ajaxu walczyła z Apoelem o trzecia pozycję w grupie F Ligi Mistrzów, zajęcie miejsca zapewnia udział w rozgrywkach Ligi Europy dlatego też spotkanie rozgrywane było na wysokim poziomie. Do przerwy kibice zobaczyli tylko jednego gola, z rzutu karnego holendrów na prowadzenie wyprowadził Lasse Schöne. W 50 minucie ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 a już w 53 minucie mieliśmy 3:0 po golu, który zdobył Davy Klaassen. Dzieła zniszczenia nad Apoelem dokonał Arkadiusz Milik, w 74 minucie polak wykorzystał podanie od Klaassena i pokonał bramkarza gości.

Polak jest w wyśmienitej formie, dotychczas Milik rozegrał szesnaście spotkań w których zdobył już 17 goli. We wczorajszym meczu oprócz gola Milik zanotował asystę, oraz wywalczył rzut karny. Poniżej prezentujemy bramkę Milika na 4:0.

AFC Ajax 4-0 APÓEL Nikozja
1:0 Lasse Schöne 45 (k)
2:0 Lasse Schöne 50
3:0 Davy Klaassen 53
4:0 Arkadiusz Milik 74

Ajax: 22. Jasper Cillessen – 2. Ricardo van Rhijn, 3. Joël Veltman, 4. Niklas Moisander, 26. Nick Viergever – 10. Davy Klaassen, 25. Thulani Serero, 16. Lucas Andersen (68, 12. Jaïro Riedewald) – 20. Lasse Schöne (75, 21. Anwar El Ghazi), 19. Arkadiusz Milik (85, 30. Richairo Živković), 11. Ricardo Kishna.

APÓEL: 78. Urko Pardo – 28. Mário Sérgio, 23. Anastássios Papázoglou, 5. Carlão, 15. Mários Antoniádis – 8. Tiago Gomes, 16. Vinícius, 7. Geórgios Efrém (65, 46. Efstáthios Alonéftis), 26. Nuno Morais (72, 4. Kostákis Artymatás), 11. Nektários Alexándrou – 9. Cillian Sheridan (65, 20. Piéros Sotiríou).