Piątek z ekstraklasą

author avatar
Możliwość komentowania Piątek z ekstraklasą została wyłączona

Za nami dwa piątkowe spotkania w 19 kolejce polskiej Ekstraklasy, w pierwszym spotkaniu Cracovia Kraków pokonała Koronę Kielce 2:1, w drugim spotkaniu Śląsk Wrocław pokonał GKS Bełchatów, również 2:1, dzięki czemu śląska drużyna zakończyła rozgrywki przed dłuższą przerwą na drugim miejscu.

Spotkanie w Kielcach bardzo szybko przyniosło nam gola, już w 7 minucie Marcin Budziński dał prowadzenie Krakowianom, jeszcze przed przerwą prowadzenie Cracovii zwiększył Deniss Rakels. Po zmianie stron Korona zdołała strzelić gola kontaktowego, w 59 minucie do bramki gości trafił Przemysław Trytko, jednak to byłą już ostatnia bramka w tym spotkaniu. Po tym meczu Cracovia awansowała na 11 pozycję w lidze i teraz oczekuje na wyniki pozostałych drużyn z dolnej części tabeli, Korona po tej porażce spadła na czternastą pozycję.

Korona Kielce 1-2 Cracovia
Przemysław Trytko 59 – Marcin Budziński 7, Deniss Rakels 41

Korona: 22. Vytautas Černiauskas – 44. Paweł Golański, 4. Piotr Malarczyk, 32. Radek Dejmek, 2. Kamil Sylwestrzak – 29. Paweł Sobolewski (71, 91. Siergiej Chiżniczenko), 5. Serhij Pyłypczuk, 8. Vlastimir Jovanović, 10. Michał Janota (84, 7. Marcin Cebula), 27. Jacek Kiełb (46, 19. Nabil Aankour) – 9. Przemysław Trytko.

Cracovia: 80. Krzysztof Pilarz – 25. Bartosz Rymaniak, 4. Mateusz Żytko, 6. Adam Marciniak – 8. Krzysztof Nykiel, 14. Damian Dąbrowski, 5. Miroslav Čovilo, 27. Marcin Budziński (90, 67. Bartosz Kapustka), 7. Boubacar Dialiba, 44. Paweł Jaroszyński (71, 21. Sławomir Szeliga) – 92. Deniss Rakels (84, 18. Przemysław Kita).

W drugim piątkowym spotkaniu Śląsk Wrocław po wyrównanym spotkaniu pokonał GKS Bełchatów 2:1, kibice bramki obejrzeli dopiero w drugiej połowie, najpierw Marco Paixão strzelił w 61 minucie na 1:0 a później z rzutu karnego Flávio Paixão podwyższył na 2:0. Jedynego gola dla Bełchatowian zdobył Bartosz Ślusarski w 90 minucie.

Śląsk Wrocław 2-1 GKS Bełchatów
Marco Paixão 61, Flávio Paixão 80 (k) – Bartosz Ślusarski 90

Śląsk: 33. Mariusz Pawełek – 23. Paweł Zieliński, 3. Piotr Celeban, 17. Mariusz Pawelec, 20. Lukáš Droppa (90, 8. Mateusz Machaj) – 28. Flávio Paixão, 21. Juanito (46, 30. Kamil Dankowski), 6. Tomasz Hołota, 11. Sebastian Mila, 10. Róbert Pich – 19. Marco Paixão (73, 2. Krzysztof Ostrowski).

GKS: 1. Arkadiusz Malarz – 17. Adrian Basta, 5. Paweł Baranowski, 94. Marcin Flis, 21. Alexis Norambuena – 10. Pawieł Komołow (67, 8. Andreja Prokić), 4. Damian Szymański, 3. Grzegorz Baran, 19. Kamil Poźniak (73, 30. Kamil Wacławczyk), 9. Michał Mak (84, 69. Paweł Zięba) – 18. Bartosz Ślusarski.